Trochę o Wiki

Czym jest Wiki?

Według Wikipedii, największego sajtu typu Wiki:

Wiki, a dokładnie WikiWiki, to nazwa pewnego rodzaju stron internetowych, które można tworzyć, edytować i zmieniać bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

I właśnie o to chodzi! Jako część sieci Wikidot.com ten sajt jest częścią internetu, gdzie użytkownicy mogą edytować treść, uploadować pliki, komunikować się z sobą i współpracować.

Jak edytować strony?

Jeśli tylko masz odpowiednie uprawnienia, po prostu wciśnij guzik edit, który znajduje się na dole każdej ze stron. Otworzy się wtedy edytor z odpowiednimi opcjami.

Aby stworzyć link do nowej strony, użyj składni [[[nazwa nowej strony]]] or [[[nazwa nowej strony | tekst do wyświetlenia]]]. Kliknij na link (który powinien mieć inny kolor, jeśli strona nie istnieje), utwórz nową stronę i edytuj ją. W ten sposób możesz rozbudowywać strony i tworzyć połączenia pomiędzy nimi.

Mimo że tworzenie stron i ich edycja jest stosunkowo prosta, istnieje jeszcze cala masa innych opcji, które pozwalają na stworzenie całkiem zaawansowanych sajtów. Więcej dowiesz się odwiedzając Strony dokumentacji.

Jak dołączyć?

To jest sajt prywatny. Obecnie nie ma członków sajtu współtworzących go wraz z autorami.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz zostać członkiem tej społeczności, powiedz nam, dlaczego i wyślij prośbę!

Nie możesz aplikować.
Członkostwo przez aplikację nie jest włączone na tym projekcie.

Linki wewnętrzne:

Członkowie sajtu
Ostatnie zmiany
Wszystkie strony
Tagi

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.